Cover Image

Jakie atrakcje kryją w sobie wodne tory przeszkód?

Październik 30, 2020
Czas czytania: 4 minut

Wodne tory przeszkód to dmuchane atrakcje na wodę, spotykane nad jeziorami, na basenach, nad morzem lub na kąpieliskach. Mają za zadanie uatrakcyjnić klientom, turystom oraz mieszkańcom pobyt nad wodą, równocześnie jednak muszą gwarantować im bezpieczeństwo. Wykonane są z trwałych i wodoodpornych tworzyw sztucznych. Zależnie od kombinacji składa się na nie kilka atrakcji w postaci przeszkód, które należy pokonać, utrzymując równowagę, przeskakując lub wspinając się po nich.

Wodne tory przeszkód – co to dokładnie jest?

Wodne tory przeszkód przyciągają uwagę swoim wyjątkowym wyglądem i funkcjonalnością, z powodzeniem służąc dzieciom oraz osobom dorosłym. To zwykle kilkunastometrowe konstrukcje rozkładane na basenie, jeziorze czy morzu, które unoszą się na powierzchni i nadają się do swobodnego użytkowania. Te specjalne dmuchane konstrukcje, złożone są z kombinacji przeszkód pokonywanych na różne sposoby, a dodatkowo poprzeplatane platformami służącymi do wchodzenia i stanowiącymi dodatkową atrakcję. Można po nich chodzić, biegać, przeskakiwać, wspinać oraz uprawiać inne aktywności fizyczne, konieczne do przebycia przeszkód na torze. Można też wspinać się na dmuchane słupy, przeciskać między łukami, pokonywać pływające przeszkody. Modułowość dmuchańców sprawia, że da się z nich złożyć tor zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych. Wodne tory przeszkód powinny być certyfikowane pod kątem bezpieczeństwa.

Sposoby wykorzystania

Wodny tor przeszkód można wykorzystać na wiele sposobów. W odróżnieniu od pompowanych zamków na wodę, czy dmuchanych zjeżdżalni, wodne tory przeszkód wykorzystać można do wprowadzenia rywalizacji grupowej i indywidualnej. Z tego powodu stanowią idealne rozwiązanie podczas organizowania oryginalnej imprezy firmowej. W tym wypadku rywalizację można wykorzystać do scalania zespołu, co może zaprocentować poprawą efektywności na co dzień. Modułowość wodnego toru przeszkód pozwala na takie jego skonstruowanie, żeby ostateczny sukces był efektem współpracy wielu działów w firmie. Minusem w tym wypadku jest fakt, iż nie każdy chce pokazywać się współpracownikom w stroju kąpielowym. Problem ten nie istnieje podczas wykorzystania wodnych dmuchańców na koloniach lub półkoloniach dla dzieci. Zabawa na torze przeszkód zagwarantuje dzieciom niezapomniane wrażenia i niesamowite emocje. Tutaj również można pomyśleć o rywalizacji grupowej lub indywidualnej. A trudno znaleźć dziecko, które nie będzie zachwycone zabawą na takim torze. Zawody oraz rywalizację na czas zorganizować można także dla mieszkańców lub turystów na plaży. Wodne tory przeszkód coraz częściej pojawiają się na basenach i w parkach wodnych. Tutaj zorganizowanie zawodów jest łatwiejsze – wystarczy bowiem mierzyć czas zawodnikom od linii startowej do przekroczenia mety.